Tieto Detičky Potrebujú Vašu Pomoc

Jasmínka
Kód Do Pre Platbu: jasmin

Ak sa rozhodnete podporiť liečbu Jasmínky, v objednávke do políčka "POZNÁMKA" napíšte Jasmínkin kód "jasmin"

Milí priatelia, touto cestou vás chcem veľmi pekne poprosiť o finančnú pomoc na Jasmínkinu liečbu kmeňovými bunkami v Kyjeve.
Jasmínka sa narodila pred štyrmi rokmi rodičom, ktorí sa o ňu nemohli, nedokázali, postarať. Bola nám zverená do náhradnej starostlivosti už ako šesťtýždňová. Onedlho sme si všimli, že niečo nie je v poriadku. Jasmínka nereagovala na svetlo a ani na nás spôsobom, ako by malo šesťtýždňové dieťatko.  Začali  sme navštevovať lekárov. Prvá cesta viedla k očnej lekárke, ktorá zistila, že Jasmínka nemá dobre vyvinuté očné nervy. Odporučila nám magnetickú rezonanciu a dodiagnostikovanie jej zdravotného stavu v Bratislave.

Magnetickú rezonanciu absolvovala ako päťmesačná. Zistili jej  septooptickú dyspláziu. To znamená, že Jasmínka nemá dobre vyvinuté očné nervy a septum pellucidum. Odkedy jej stanovili diagnózu, pravidelne navštevujeme neurológiu, očné, endokrinológiu, gastroenterológiu, pedopsychiatriu.
Do jedného roka sme cvičili  Vojtovu metódu. V roku už chodila popri nábytku a cvičenie sme na odporučenie lekárov ukončili.
Jasmínka má teraz  štyri roky. Má rada hudbu, rôzne zvukové hračky, no najradšej  tancuje s tatinkom na rukách. Rozpráva len jednoduché slová ako mama, baba, ham, nie. Chodí popri stene, dokáže sa voziť na odrážatku, v domácom prostredí sa pustí kráčať aj do priestoru. Problém je v tom, že nevidí, máva časté zmeny nálady a keďže sa nevie vyrovnať so svojím stavom, ubližuje si. Tým, že nerozpráva a nevidí, uväznila sa vo svojom vnútri. Pred mesiacom jej aj na základe týchto príznakov diagnostikovali autizmus.
Lekári u nás jej pomôcť nevedia. Jasmínku iba tlmia, dávajú jej lieky na spanie či ukľudnenie, čo však problém nerieši.
Hľadáme  všetky možnosti, riešenia. Chodíme na rehabilitácie, hipoterapiu, plávanie, logopédiu, zrakové cvičenia, muzikoterapiu, no nepodarilo sa nám výraznejšie ju posunúť dopredu.

Rozhodli sme sa pre liečbu kmeňovými bunkami. Kyjevská klinika Cell Therapy Center EmCell nám ponúka nádej – a nemalú. Je to jediná šanca na zlepšenie videnia i väčšiny ďalších súvisiacich problémov.
Táto klinika už pomohla množstvu ľudí s rôznymi druhmi  zrakových problémov, aj s autizmom. Po konzultácii nám ponúkli veľkú šancu pre úspešnú liečbu a napredovanie Jasmínky.
Náklady na túto liečbu sú 10.000 € bez leteniek, ubytovania a ďalších nevyhnutností. Pre nás je to veľmi veľa peňazí, nie sme schopní tieto náklady pokryť z vlastných zdrojov.
Sme náhradnou rodinou už viac ako 20 rokov. Doteraz sme s manželom a starými rodičmi pomohli už 27 deťom z detských domovov. Niektoré si našli novú adoptívnu rodinu, niektoré zostali a my sa o nich staráme a vychovávame ich plnohodnotne – presne ako našich vlastných dvoch synov.
Pre Jasmínku si prajeme, aby mohla aj ona vidieť, spoznávať svet okolo seba, vnímať všetku jeho krásu a v plných farbách. Veríme v jej šancu, avšak bez vašej pomoci to tentokrát nezvládneme.
 
S pozdravom Jasmínka s rodičmi a súrodencami. 

Ak ste sa rozhodli podporiť liečbu Jasmínky, v objednávke do políčka "POZNÁMKA" napíšte Jasmínkin kód "jasmin"